Stillinge IF

Stillinge Idrætsforening (SIF) hedder i sit fulde navn Stillinge Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening og er oprettet 4. november 1867.

 

SIF har hjemsted i Kirke Stillinge i Slagelse kommune. Foreningen har indendørs aktiviteter i Stillingehallen og på udendørs fodboldbaner i samme område samt et klubhus på Støvlebækvej nr. 4, hvor fodbold har træningsbane og petanque holder til. 

 

I vedtægterne for SIF står:

 

Foreningens formål er ved idræt og andet kulturelt virke at fremme den enkeltes og fællesskabets sundhed og trivsel med hovedvægt på lokalområdet.

 

Medlemmerne i SIF er fordelt på de fem idrætsgrene: badminton, gymnastik, håndbold, petanque og fodbold.





STILLINGE IF'S BESTYRELSE 2019:


Formand
Brian Grundahl, 

formand@stillingeif.dk

Næstformand
Arne Olsen, 

nf@stillingeif.dk

Kasserer
Maria Sværke
kasserer@stillingeif.dk

Gymnastik
Maria Sværke, 

gymnastik@stillingeif.dk

Fodbold
Senior: Michella van Dijk, 

fodbold_senior@stillingeif.dk


Ungdom: Janni Albertsen,

fodbold_ungdom@stillingeif.dk

Håndbold
Anne Friberg, 

haandbold@stillingeif.dk

Badminton
Ledig,

badminton@stillingeif.dk


Petanque
Annette Delvin, 

petanque@stillingeif.dk





VEDTÆGTER 2019


REGNSKAB 2018


PERSONDATAFORORDNING

Stillinge Idrætsforening, CVR nr. 30264509